Výhodné povinné ručení. Víte, jak jej poznat?

Valná většina řidičů se stále domnívá, že výhodné povinné ručení spočívá v nízké pojistné částce. Ovšem je třeba brát v potaz, že v případě nehody vám nízká pojistná částka spolu s minimálními pojistnými limity nemusí způsobené škody ani zdaleka pokrýt. Jak tedy při sjednání povinného ručení nešlápnout vedle? A kam zabrousit pro nejvýhodnější nabídky?

Cenové rozdíly stanovují i pojišťovny

Ačkoliv výše povinného ručení se odvíjí od vícero faktorů jako například od stáří vozidla i pojistníka, druhu vozidla, výkonu motoru či nehodovosti, rozdíly v cenách lze připsat i jednotlivým pojišťovnám, které daným faktorům přiřazují jinou prioritu.

Kalkulačka povinného ručení

Teď možná přemýšlíte, jak se v moři nabídek povinného ručení zorientovat co nejrozsáhleji a především nejefektivněji. Než abyste obíhali jednotlivé pobočky pojišťoven, raději si ušetřete čas (i peníze) a využijte kalkulačku povinného ručení.

Stačí jen zadat výše zmíněné parametry a informace o vás a vašem vozidle a během 2 minut si již vybíráte z přehledné tabulky srovnávající nejvýhodnější nabídky povinného ručení od různých pojišťoven.

Pozor na výši pojistných limitů

Při výběru povinného ručení se zaměřte nejen na cenu, ale také na výši pojistných limitů. Některé pojišťovny se drží zákonem stanoveného minima, tedy 35 milionů Kč, což se ne vždy musí vyplatit. Zejména potom způsobíte-li nehodu s fatálními následky, jakými jsou například trvalá invalidita nebo těžká poranění mozku, musíte brát v potaz i náklady potřebné k pokrytí ušlého výdělku či zisku.

Za ideální odborníci považují výši pojistného krytí 50 miliónůna škody na zdraví a 50 miliónů na škody způsobené na vozidle.

Asistenční služby

Jako poslední neméně důležitou položku sledujte také rozsah asistenčních služeb. Do základních asistenčních služeb spadají například poradenské služby po telefonu nebo příjezd na místo krizové situace, některé pojišťovny vám však v rámci rozšířených balíčků poskytnou třeba i náhradní vozidlo nebo celé posádce proplatí přenocování v hotelu. Rozsah asistence se samozřejmě mění v závislosti na tom, zda asistenční služby potřebujete v Čechách nebo v zahraničí.

Pojistné podmínky, slevy, akce

A nakonec - až narazíte na jedinečnou slevu či lákavou nabídku povinného ručení, nemněte si ihned ruce. Mnohdy se totiž stává, že tak výhodné podmínky jsou limitovány pouze na rok, takže po roce vás může zaskočit poněkud astronomická částka pojištění. Proto si raději nejprve pečlivě prostudujte smluvní podmínky, ať nenalétnete.

S nalezením toho nejvýhodnějšího povinného ručení vám pomůže kalkulačka povinného ručení od ePojištění, která vám během 2 minut předloží nejvýhodnější nabídky od různých pojišťoven, přímo vám šitých na míru.